Ziņas

Pievienots: 2007-12-19 00:00Komentāri: 4

Skanīgs koncerts baznīcā

Sarmīte Feldmane

   Ziemassvētku noskaņā Cēsu sv.Jāņa baznīcā izskanēja garīgās mūzikas koncerts.
   Septiņi rajona kori katrs priecēja ar kādu pazīstamu vai mazāk zināmu dziesmu un kopā ar Vidzemes kamerorķestri izpildīja Riharda Dubras “Ziemassvētku kantāti”. Dievnams bija klausītāju pilns.   
   “Koncerts bija brīnišķīgs. Tik skanīgs! Ar mazmeitu atnācām. Uz koncertiem ejam regulāri,” pēc koncerta domās dalījās Rasma Arāja. Viņa kādreiz dziedājusi korī “Wenden”. Mazmeita Rūta dzied skolas korī. “Ziemassvētku laikā arī mājās klausos gaišu mūziku,” atzina Rūta.

Atzinīgi koncertu vērtēja arī bijusī cēsniece Elfa Lutuma. “Atbraucu ciemos, nokavēju pilsētas autobusu, gāju garām baznīcai, ieraudzīju , ka koncerts, piezvanīju draudzenei un atnācām. Tik mīļi atkal būt šajā baznīcā un tik jaukā koncertā,” sacīja rīdziniece.
Pēc koncerta gandarīti bija gan koristi un mūziķi, gan diriģenti. Piecos kopmēģinājumos tapis gana sarežģītās kantātes iestudējums. “Klausoties mēģinājumos, nedomāju, ka rezultāts būs tik brīnišķīgs. Visi kori labi sagatavojušies, nopietni strādājuši, “ “Druvai” sacīja kora “Vidzeme” diriģents Ēriks Derums un atzinīgi novērtēja gan rajona koru virsdiriģenta Mārtiņa Klišāna izvēlēto kantāti, gan paveikto. Vidzemes kamerorķestra čellists Reinis Apsītis pastāstīja, ka šī R.Dubras kantāte viņam ļoti patīk un uzskata to par vienu no komponista labākajiem darbiem. “Skanēja labi. Gaiši,” sacīja R.Apsītis. Savukārt kora “Pie Gaujas” prezidente Mārīte Ozolante izteica daudzu koristu izjūtas: “Dziedāt Cēsu baznīcā ir Dieva dāvana. “Ziemassvētku kantāte” ir ļoti emocionāli iespaidīga.”
   Rajona koru virsdiriģents Mārtiņš Klišāns uzteica jauko tradīciju Ziemassvētku laikā koriem dziedāt baznīcā un iestudēt kādu skaņdarbu. “Kāpēc izvēlējos “Ziemassvētku kantāti”? Jārēķinās, ko kori var nodziedāt, kāds ir kamerorķestra sastāvs. Nav jau latviešu mūzikā tik liela izvēle. Tāpēc Rihards Dubra,” domās dalījās Mārtiņš Klišāns un piebilda, ka arī turpmāk koriem piedāvās iespēju iestudēt līdzīgas sarežģītības darbus. “Protams, koriem tā ir papildu slodze, bet viņi parāda savu varēšanu. Un nav jādzied tikai Dziesmu svētku repertuārs,” tā rajona koru virsdiriģents.
    Ziemassvētku laikā sv. Jāņa baznīcā notiek daudzi garīgās mūzikas koncerti. Tie ir labi apmeklēti. “Cilvēki alkst miera, garīguma. Kādam šajā laikā gribas atnākt uz dievkalpojumu, kādam, kurš vēl nejūtas tik piederīgs baznīcai, ir ļoti svarīgi apmeklēt šādu garīgās mūzikas koncertu,” domās dalījās sv.Jāņa baznīcas draudzes mācītājs Didzis Kreicbergs un piebilda, ka Ziemassvētki ir vieni no trim lielākajiem baznīcas svētkiem, kam komponisti veltījuši visvairāk darbu.
   “Kori labprāt dzied dievnamos. Kopkora īpašais skanējums radīja emocijas un gandarījumu. Nākamgad tradīciju – rajona koru koncertu sv.Jāņa baznīcā – turpināsim,” sacīja valsts kultūras inspektore Cēsu rajonā Ilze Kalniņa.
    Koncerta apmeklētāji ērģeļu restaurācijai un kristīgās dzejas un prozas krājuma izdošanai ziedoja 315 latus.

Komentāri

dakteru milule shizofrenikje Pievienots: 2014-08-03 13:29
sdohni tvarj smerdjuchaja vmeste s arajsoi ljucijei i pildersom virodkami,cheb tvoim solnyshkam galoperedol v popke zastrjal i eurosojuz zarplatu povisil gansovskaja tvarj.privet barsovoi i renemane,u nih pidzhachki krasivije,gansovskij lepnums.sdohnji,tvarj
paciente Pievienots: 2014-08-02 21:51
suka smerdjuchaja elfa kopa ar akatovu,barsovu,renemani!sdohnji,tvarj!
margarita bankova Pievienots: 2011-05-29 23:15
vēl Elfiņa izdzimtene pēc "Dienas"datiem ir gansu zemes gods.Eiropas savienIba dod naudu,lai psih.slimnīncu rekonstruētu un tādai smalkai būtnei aldziņu maksātu.Nokaunies,GANS!
margarita bankova Pievienots: 2011-04-06 17:42
Elfiņa pat brīvajā no cilvēku spīdzināšanas laikā dziesmiņas klausās?


Niks:
Drošības kods:

Ziņu arhīvs

Sludinājumi


Darbs un mācībasMeklē darbuPavārs
Cena nav norādīta
Dažādi
Māja un sadzīveDzīvniekiKucēni
Cena nav norādīta
Pērk
Nekustamais īpašumsLauku viensētas
Cena nav norādīta

Viedokļi

Kandidāti un apņēmība
Aizsardzības ministrs Raimonds Vējonis ir...
2015-05-20 13:130
 
Bez augstprātības un pazemojuma
Šī gada aprīlī "Levadas Centra" socioloģiskā...
2015-05-13 16:240
 
Darbā negūst tikai algu
Kalendārā 1.maijs ierakstīts kā Darba svētki....
2015-05-06 12:040
 
Deputāts un tiesa
Deputāts Dainis Liepiņš divas nedēļas ir pretojies...
2015-04-28 13:360
 
Āraišu ezerpili meklējot…
Vēl pirms dažiem gadiem bija grūti iztēloties,...
2015-04-22 11:590
 

Karikatūras


  • Uz Ērgļu klintīm dodoties

Forums

Balsojums

Kā plānojat pavadīt vasaras atvaļinājumu?

Lasi laikrakstu "Druva"

  • Vidzemes bruņniecības iznāciens
  • Garšaugu daudzveidība plaša
  • Nevar pārdzīt govis pāri šosejai
  • Pērlīšu dziļdomīgums citās rotās
  • Kāds ir pavasara stils Cēsu ielās

Laika ziņas

+4°...+8°
2 - 5 m/s
+12°...+17°
2 - 5 m/s

Statistika

Šobrīd online: 0 reģistrēti lietotāji
Šobrīd online: 21 viesi
Šodienas apmeklējums: 1806
Kopējais apmeklējums: 13231445