Ziņas

Pievienots: 2007-12-19 00:00Komentāri: 4

Skanīgs koncerts baznīcā

Sarmīte Feldmane

   Ziemassvētku noskaņā Cēsu sv.Jāņa baznīcā izskanēja garīgās mūzikas koncerts.
   Septiņi rajona kori katrs priecēja ar kādu pazīstamu vai mazāk zināmu dziesmu un kopā ar Vidzemes kamerorķestri izpildīja Riharda Dubras “Ziemassvētku kantāti”. Dievnams bija klausītāju pilns.   
   “Koncerts bija brīnišķīgs. Tik skanīgs! Ar mazmeitu atnācām. Uz koncertiem ejam regulāri,” pēc koncerta domās dalījās Rasma Arāja. Viņa kādreiz dziedājusi korī “Wenden”. Mazmeita Rūta dzied skolas korī. “Ziemassvētku laikā arī mājās klausos gaišu mūziku,” atzina Rūta.

Atzinīgi koncertu vērtēja arī bijusī cēsniece Elfa Lutuma. “Atbraucu ciemos, nokavēju pilsētas autobusu, gāju garām baznīcai, ieraudzīju , ka koncerts, piezvanīju draudzenei un atnācām. Tik mīļi atkal būt šajā baznīcā un tik jaukā koncertā,” sacīja rīdziniece.
Pēc koncerta gandarīti bija gan koristi un mūziķi, gan diriģenti. Piecos kopmēģinājumos tapis gana sarežģītās kantātes iestudējums. “Klausoties mēģinājumos, nedomāju, ka rezultāts būs tik brīnišķīgs. Visi kori labi sagatavojušies, nopietni strādājuši, “ “Druvai” sacīja kora “Vidzeme” diriģents Ēriks Derums un atzinīgi novērtēja gan rajona koru virsdiriģenta Mārtiņa Klišāna izvēlēto kantāti, gan paveikto. Vidzemes kamerorķestra čellists Reinis Apsītis pastāstīja, ka šī R.Dubras kantāte viņam ļoti patīk un uzskata to par vienu no komponista labākajiem darbiem. “Skanēja labi. Gaiši,” sacīja R.Apsītis. Savukārt kora “Pie Gaujas” prezidente Mārīte Ozolante izteica daudzu koristu izjūtas: “Dziedāt Cēsu baznīcā ir Dieva dāvana. “Ziemassvētku kantāte” ir ļoti emocionāli iespaidīga.”
   Rajona koru virsdiriģents Mārtiņš Klišāns uzteica jauko tradīciju Ziemassvētku laikā koriem dziedāt baznīcā un iestudēt kādu skaņdarbu. “Kāpēc izvēlējos “Ziemassvētku kantāti”? Jārēķinās, ko kori var nodziedāt, kāds ir kamerorķestra sastāvs. Nav jau latviešu mūzikā tik liela izvēle. Tāpēc Rihards Dubra,” domās dalījās Mārtiņš Klišāns un piebilda, ka arī turpmāk koriem piedāvās iespēju iestudēt līdzīgas sarežģītības darbus. “Protams, koriem tā ir papildu slodze, bet viņi parāda savu varēšanu. Un nav jādzied tikai Dziesmu svētku repertuārs,” tā rajona koru virsdiriģents.
    Ziemassvētku laikā sv. Jāņa baznīcā notiek daudzi garīgās mūzikas koncerti. Tie ir labi apmeklēti. “Cilvēki alkst miera, garīguma. Kādam šajā laikā gribas atnākt uz dievkalpojumu, kādam, kurš vēl nejūtas tik piederīgs baznīcai, ir ļoti svarīgi apmeklēt šādu garīgās mūzikas koncertu,” domās dalījās sv.Jāņa baznīcas draudzes mācītājs Didzis Kreicbergs un piebilda, ka Ziemassvētki ir vieni no trim lielākajiem baznīcas svētkiem, kam komponisti veltījuši visvairāk darbu.
   “Kori labprāt dzied dievnamos. Kopkora īpašais skanējums radīja emocijas un gandarījumu. Nākamgad tradīciju – rajona koru koncertu sv.Jāņa baznīcā – turpināsim,” sacīja valsts kultūras inspektore Cēsu rajonā Ilze Kalniņa.
    Koncerta apmeklētāji ērģeļu restaurācijai un kristīgās dzejas un prozas krājuma izdošanai ziedoja 315 latus.

Komentāri

dakteru milule shizofrenikje Pievienots: 2014-08-03 13:29
sdohni tvarj smerdjuchaja vmeste s arajsoi ljucijei i pildersom virodkami,cheb tvoim solnyshkam galoperedol v popke zastrjal i eurosojuz zarplatu povisil gansovskaja tvarj.privet barsovoi i renemane,u nih pidzhachki krasivije,gansovskij lepnums.sdohnji,tvarj
paciente Pievienots: 2014-08-02 21:51
suka smerdjuchaja elfa kopa ar akatovu,barsovu,renemani!sdohnji,tvarj!
margarita bankova Pievienots: 2011-05-29 23:15
vēl Elfiņa izdzimtene pēc "Dienas"datiem ir gansu zemes gods.Eiropas savienIba dod naudu,lai psih.slimnīncu rekonstruētu un tādai smalkai būtnei aldziņu maksātu.Nokaunies,GANS!
margarita bankova Pievienots: 2011-04-06 17:42
Elfiņa pat brīvajā no cilvēku spīdzināšanas laikā dziesmiņas klausās?


Niks:
Drošības kods:

Ziņu arhīvs

Sludinājumi

Pārdod
Māja un sadzīveInterjers, sadzīves priekšmetiApgaismošanas ierīces
1.00 EUR

Darbs un mācībasFinanšu pakalpojumiKredīti un līzings
Cena nav norādīta

DažādiMeklējumi, atradumiDažādi
Cena nav norādīta

Viedokļi

Āraišu ezerpili meklējot…
Vēl pirms dažiem gadiem bija grūti iztēloties,...
2015-04-22 11:590
 
Prezidenta lēmums
Latvijas politikā ovācijas un atzinību iegūt...
2015-04-15 11:140
 
Dīvainā politiskā neitralitāte
Ar laiku var pierast gandrīz pie visa - gan...
2015-04-08 11:200
 
Informatīvā telpa, televīzija un integrācija
Martā Nacionālā elektronisko plašsaziņas...
2015-03-31 11:350
 
Labā ziņa ar piegaršu
Nesenā Vladimira Putina "pazušana" kā pārbaude...
2015-03-25 11:080
 

Karikatūras


  • Bez grāmatzīmes nevar

Forums

Balsojums

Kā plānojat pavadīt vasaras atvaļinājumu?

Lasi laikrakstu "Druva"

  • Mācīties arodu ir prestiži
  • Apsverot visus par un pret, paliek laukos
  • Pirmajā posmā bez godalgām
  • Cilvēkam jāļauj dzīvot arī citiem
  • Laikam bezjēdzīga cīņa

Laika ziņas

+9°...+12°
2 - 5 m/s
+19°...+23°
DR 3 - 6 m/s

Statistika

Šobrīd online: 0 reģistrēti lietotāji
Šobrīd online: 15 viesi
Šodienas apmeklējums: 197
Kopējais apmeklējums: 13101553