Dzīvesstils

Pievienots: 2009-12-06 21:31Komentāri: 1

Ziemassvētku spuldzīšu virtenes ne vienmēr drošas

Patērētāju tiesību aizsardzības centrs darījis zināmu, ka saskaņā ar ES ziņojumu 30 % no Ziemassvētku spuldzīšu virtenēm nopietni apdraud drošību mājās.

Būtiskas neatbilstības problēmas, kuru rezultātā ir palielināts elektrošoka vai ugunsgrēka risks vai abi šie riski, tika konstatētas attiecībā uz 30,4 % pārbaudīto spuldzīšu virteņu. Vispārīgi par būtiskām neatbilstības problēmām tiek uzskatītas neizpildītas tehniskās drošības prasības, piemēram, attiecībā uz kontaktdakšu uzbūvi, kabeļu fiksāciju, vadojumu, izolāciju un aizsardzību pret elektrošoku. Mazāk svarīgas neatbilstības problēmas, proti, trūkumi, kuri tieši neapdraud lietotāju drošību, tika konstatēti attiecībā uz vēl 40 % testēto spuldzīšu virteņu. Šādas problēmas, piemēram, ir marķējuma, instrukciju vai administratīva rakstura trūkumi.

Trīs galvenās konstatētās problēmas-

- 25 % spuldzīšu virteņu neizturēja drošuma testu attiecībā uz kabeļu fiksāciju. Ja kabeļi nav pietiekami labi nostiprināti, elektrības vadi var kļūt vaļīgi, un tas rada paaugstinātu elektrošoka risku (būtiska neatbilstība);

- 23 % spuldzīšu virteņu neatbilst prasībai par “šķērsgriezuma laukumu”. Tas nozīmē, ka kabelis ir pārāk plāns tai elektriskajai strāvai, kuru tas vada, un tas palielina pārkaršanas un ugunsgrēka risku (būtiska neatbilstība);

- 28 % virteņu neizturēja kabeļu drošuma testu. Tas nozīmē, ka virtenes izolācija un uzbūve rada elektrošoka risku (būtiska neatbilstība).

Patērētāju tiesību aizsardzības centrs vērš patērētāju uzmanību un iesaka iegādāties Ziemassvētku spuldzīšu virtenes pie tirgotājiem ar labu reputāciju, kuri varētu nodrošināt atbilstību pamata drošības standartiem. Nekad neatstāt spuldzīšu virteni ieslēgtu, kad paši dodas ārpus mājas, vai naktī, kad visi guļ. Ja ir aizdomas, ka jaunajai vai jau lietotajai spuldzīšu virtenei ir elektrības vai mehāniskas problēmas, labāk neriskēt un virteni aiznest atpakaļ uz veikalu un iesniegt sūdzību.

Liene Lote Grizāne

Komentāri

lasiitajs Pievienots: 2009-12-06 21:49
Cenu starpība arī ir diezgan liela. Virtenes var nopirkt, sākot no pāris latiem līdz pat summām vairākos demsitos.

Tā droši vien arī ir tā vaina tajos drošības jautājumos. Nevar vēlēties drošibu no virtenes, kura pirkra pa piecīti tirgū:(


Niks:
Drošības kods:

Sludinājumi


Darbs un mācībasPiedāvā darbu (Vakances)Strādnieks
Cena nav norādīta

DažādiDažādi
Cena nav norādīta

Viedokļi

Balsojums ar tālejošām sekām
Ainars Latkovskis, Saeimas deputāts 18. februāri...
2012-01-30 09:201
 
Komentārs par valsts 2012. gada budžeta projektu
Swedbank Privātpersonu finanšu institūta direktora...
2011-12-06 09:040
 
Popkorns un kola operā?
Andris Balodis, skolotājs, skaņu režisors, komponists Operas...
2011-10-07 15:034
 
Eiro – būt vai nebūt?
Edmunds Rudzītis, SEB bankas sociālekonomikas eksperts,...
2011-09-19 17:580
 
Nepieciešama rīcība Latvijas talantu atgūšanai
Jau uzreiz pēc 11. Saeimas vēlēšanām valdībai,...
2011-08-02 12:523
 

Karikatūras

Forums

Balsojums

Vai mūzikas klubi traucē naktsmieru Cēsu vecpilsētas iedzīvotājiem?

Lasi laikrakstu "Druva"

Laika ziņas

-20°...-22°
Z 3 - 6 m/s
-11°...-14°
ZA 3 - 6 m/s

Statistika

Šobrīd online: 0 reģistrēti lietotāji
Šobrīd online: 38 viesi
Šodienas apmeklējums: 665
Kopējais apmeklējums: 8060746